Maškare delijo miške in dobro voljo

Že nekaj let imajo maškare s Popoldnevov na Gradu navado, da gredo razveselit tudi zaposlene in prebivalce griča pod Krasom. Ob njihovem obisku je mogoče slišati pesem, v kateri prosijo za cukrčke,  krofe, bobe in košček mesa, a v resnici one same obdarujejo obiskane. S čim? Poleg pomladi in dobre volje prinesejo tudi slastne miške. Letos so najprej krenile k sestram usmiljenkam, nato k fantom iz zavetišča za brezdomce v Ljubljani, ki so na terasi pripravljali male tople grede za sadike, spotoma so zapeli seveda tudi kuharicam in puncam v pisarni. Na koncu pa so stopile še do duhovnikov v samostanu. Pisana druščina je s svojo prisrčnostjo in ubranim petjem razveselila vse prebivalce Grada. Maškare pa ne bodo nikdar pozabile velikodušnosti fantov z Ljubljane, ki so jim v zahvalo za obisk napolnili žepe z bomboni.