Kulturni praznik na Popoldnevih na Gradu

Tudi pri nas na Mirenskem Gradu, natančneje v mladinskih prostorih, je 7. 2. na predvečer slovenskega kulturnega praznika, potekal kulturni večer. Otroci, ki se vsako popoldne zbirajo pri Popoldnevih na Gradu, so pripravili skupaj s prostovoljci kratek, a lep kulturni program. Proslavo smo začeli z uvodno pesmijo, ki je za Slovence še posebej pomembna. Zapeli smo slovensko himno in spregovorili nekaj besed o Francetu Prešernu ter o njegovem življenju. Sledile so lepe recitacije pesmi - Zima, zima bela, o Cicibanu ter Potepuškemu mucu in psičku, med recitacijami pa so nam mladi kitaristi veselo zaigrali nekaj ljudskih pesmic. Na koncu pa smo poslušali balado o Povodnem možu, ki je ugrabil prelepo Urško. Prireditev smo zaključili s sladkimi piškoti, ki so jih priskrbeli prostovoljci.

P.B.