Delo z brezdomci v Novi Gorici

Od marca 2011 pomagamo tudi brezdomcem v Novi Gorici. Z njimi smo vsak dan od ponedeljka do petka. Naša pot prijateljstva se šele začenja, naš prvi stik pa je topla večerja, ki jo vsak dan delimo v centru Nove Gorice. Dnevno nas tako obišče od 15 - 20 brezdomcev.

Želimo si, da bi tudi z njimi lahko ustvarjali dom, vendar bi za to potrebovali streho nad glavo. Do sedaj z lokalno skupnostjo nismo našli skupnega jezika za iskanje možnih rešitev. Kljub temu vztrajamo.

Z brezdomci postajamo prijatelji, nudimo pa jim tudi strokovno oporo pri reševanju njihovih socialnih težav. S toplo besedo in dolgoletnimi izkušnjami jih spodbujamo k odločitvi za zdravljenje, detoksikacijo, nov način življenja.   Pri naših prizadevanjih nam lahko pomagate na različne načine:

• kot prostovoljci: pokličite Barbaro Magajna, 041 286 454
  • z materialno pomočjo (oddeje, topla moška oblačila): pokličite Andrejo Ličen, 040 244 657
  • z denarnimi sredstvi: nakažete jih lahko na TRR 05100-8012258464

SOFINANCERJI

• FIHO
  • Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve
  • Mestna občina Nova Gorica
  • Občina Miren-Kostanjevica