Betanija, gospodarsko poslopje in mladinska soba

Betanija, gospodarsko poslopje in mladinska soba vedno bolj postajajo prostori mladinske pastorale.

V tej hiši je nekdaj živel cerkovnik. Med letoma 1968 in 1972 so sestre usmiljenke hišo, ki je bil dotlej v zasebni lasti, odkupile in jo poimenovale Betanija. Leta 2000 so jo podarile lazaristom, leta 2005 je v njej nastala skupnost Betlehem.

Gospodarsko poslopje je bilo sprva na mestu, kjer je sedaj Gnidovčev dom duhovnih vaj. Leta 1968 se je moralo umakniti na sedanjo lokacijo. Spremenjene gospodarske razmere, predvsem pa poživitev mladinske pastorale, so ponovno spodbudile k prenavljanju zgradbe. Tako je bil zgornji del leta 2006 preurejen v prostor za mladino in otroke.